Nawigacja

 

 

 • BAL KARNAWAŁOWY

  BAL KARNAWAŁOWY

   

   

  Dnia 13.02.2019 r. ( środa ) odbędzie się  w  przedszkolu Bal Karnawałowy. Prosimy o przebranie dzieci w stroje.

 • Spotkanie z teatrem w MOK-u

  Spotkanie z teatrem w MOK-u
  10.01.2019

  Dnia 10 stycznia dzieci z naszego przedszkola wybrały się na przedstawienie teatralne pt. „Śnieżka”, na podstawie bajki „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” braci Grimm w wykonaniu aktorów z Krakowa. Był to kolorowy, wesoły, żywiołowy, roztańczony i rozśpiewany spektakl. Atrakcją była charakteryzacja aktorów, ciekawe rekwizyty i dekoracja wzbogacona multimedialnie. Przedstawienie dostarczyło wszystkim dzieciom cennych doświadczeń teatralnych, uśmiechu oraz dobrej zabawy.  W bajce zetknęło się dobro i zło, miłość, mądrość oraz odwaga. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem przeżywały przygody głównych bohaterów, miały również możliwość obejrzenia pięknej scenografii oraz posłuchania muzyki, która towarzyszyła przez całe przedstawienie.

   

   

 • Spotkanie Noworoczne z rodzicami ,,Kubusiów Puchatków"

  Spotkanie Noworoczne z rodzicami ,,Kubusiów Puchatków"
  10.01.2019

  Dnia 10 stycznia 2019 roku grupa ,,Kubusie Puchatki” zaprosiła rodziców na Spotkanie Noworoczne. Dzieci w zimowej scenografii zaprezentowały teatrzyk pt: ,,Zmartwienie śnieżynek” wcielając  się w różne postaci: Pani Zimy, śnieżynek, Mikołaja, Aniołków, bałwanków i dzieci. Mali aktorzy z wielkim zaangażowaniem wygłaszali swoje role i z radością śpiewali i tańczyli. Całe spotkanie przebiegło w bardzo przyjaznej i miłej atmosferze.

 • Spotkanie z bajką w PP- 15

  Spotkanie z bajką w PP- 15
  04.01.2019

  4 stycznia dzieci z grupy „Biedronki” oraz „Miki i Przyjaciele” wybrały się na wycieczkę autokarową do zaprzyjaźnionego Przedszkola Publicznego Nr 15. Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie teatralne pt. „Baśniowy Ambaras” w wykonaniu nauczycielek z tego przedszkola. Przedstawienie miało na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci, zwrócenie uwagi na potrzebę oderwania się od telefonów, komputerów i poświęcenie tego czasu na wspólny, rodzinny wypoczynek. Przedstawienie bardzo się dzieciom podobało. Dziękujemy za zaproszenie!!!

 • Pierwszy śnieg

  Pierwszy śnieg
  03.01.2019

  Dzis na dworze piekna pogoda. Spadł pierwszy śnieg. Grupa ,,Kubusie Puchatki" postanowiła cieszyc sie śniegiem w ogrodzie przedszkolnym. Radości nie było końca. 4-5-latki próbowały ulepic pierwszego bałwana, ale skonczyło się na bitwie śnieżkami. Zgadnijcie, kto wygrał ?

 • Wyróżniona Szopka Ismenki

  Wyróżniona Szopka Ismenki
  19.12.2018

  Dzieci  w tym roku brały udział w  XIX edycji Głogowskiego Festiwalu Szopek Bożonarodzeniowych. Dzisiaj w Klubie Batalionowym odbył się finał festiwalu szopek. Wśród laureatów znalazła się reprezentantka naszego przedszkola Ismenka B. z grupy ,, Elfy " zdobywając za swoją szopkę wyróżnienie. Bardzo się cieszymy i gratulujemy .

 • VI Koncert Kolęd i Pastorałek

  VI Koncert Kolęd i Pastorałek
  18.12.2018

  Dziś w przedszkolu był wyjątkowy dzień. Dziś kolejny raz popłynęły dźwięki kolęd i pastorałek, wykonywanych przez dzieci i wszystkie panie z przedszkola. Dzieci z grupy ,,Biedronki" przygotowały literacką część koncertu, a muzyczną wszystkie grupy w przedszkolu. Panie opowiadały o zwyczajach i tradycjach Bożego Narodzenia. Gośćmi specjalnymi na dzisiejszym koncercie były dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola Publicznego nr 10. W wykonaniu dzieci usłyszeliśmy kolędy i pastorałki: ,,Wśród nocnej ciszy", ,,Lili laj", ,,Wokół choineczki", ,,Aniołek najładniejszy", ,,Nie płacz Jezu", ,,Była noc", ,,Przybieżeli do Betlejem", ,,Leć kolędo w świat", i ,,Magiczny dzień". Nie zabrakło dzielenia opłatkiem i życzeń Bożonarodzeniowych. To był już VI Koncert Kolęd i Pastorałek w naszym przedszkolu, w tym roku pt: ,,Przybieżeli do Betlejem...".

  Poniżej link do fimu z kolędowania:

  https://youtu.be/qD9cvF0Xzgs

   

 • Koncert w Szkole Muzycznej

  Koncert w Szkole Muzycznej
  17.12.2018

  Dzisiaj grupy ,,Miki i przyjaciele", ,,Biedronki" i ,,Elfy" brały udział w koncercie pt: ,,Świąteczna podróż dookoła świata", który odbył się w Szkole Muzycznej. W programie znalazły się między innymi:

  - koncert kolęd z całego świata,

  - zgadywanki o tematyce światecznej,

  - wspólne śpiewanie znanych kolęd,

  - zapoznanie z nazwami i brzmieniem instrumentów perkusyjnych.

 • Nasi laureaci w Konkursie plastycznym pt: ,, Legendy Głogowskie "

  Nasi laureaci w Konkursie plastycznym pt: ,, Legendy Głogowskie "
  17.12.2018

  Dzieci z grupy ,,Biedronek" i ,,Elfów" brały udział w konkursie plastycznym – Legendy Głogowskie, którego organizatorem było Muzeum Archeologiczno – Historyczne. Celem tego przedsięwzięcia było zaznajomienie najmłodszych dzieci naszego miasta z głogowskimi legendami, rozwijanie zainteresowania historią miasta, a także rozwijanie twórczych zdolności młodych uczestników konkursu. Dzisiaj odbyło się ogłoszenie wyników. W konkursie brało udział troje dzieci z grupy ,,Biedronek" i troje dzieci z grupy ,,Elfów". Weronika z grupy ,,Biedronek" zdobyła I miejsce, natomiast Ismena z grupy ,,Elfów" otrzymała wyróżnienie. Wszystkim dzieciom wręczono dyplomy za uczestnictwo w konkursie. Gratulujemy :)

 • Wspólne kolędowanie w PP-10

  Wspólne kolędowanie w PP-10
  14.12.2018

  Dzieci z grupy ,,Biedronki" były dzisiaj w zaprzyjaźnionym Przedszkolu nr 10 na wspólnym kolędowaniu. Razem z innymi przedszkolakami radowały się z nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, śpiewały kolędy oraz pastorałki. Biedronki zaprezentowały kolędę pt. „Aniołek najładniejszy”. Na pożegnanie pani Asia częstowała wszystkie dzieci pierniczkami, dziękując za wspólne kolędowanie.

   

 • Piernikowe zabawy w ,,Szkole zza płotu"

  Piernikowe zabawy w ,,Szkole zza płotu"
  13.12.2018

  Dzisiaj grupa ,,Krasnoludki” uczestniczyła w zajęciach pt: ,,Pieczemy świąteczne pierniczki”, zorganizowanym przez nauczycieli i uczniów z SP-8  w ramach projektu ,, Szkoła zza płotu”. Dzieci bawiły się przy muzyce, zagniatały ciasto, wykrawały pierniczki i po upieczeniu ozdabiały je. Starsi koledzy pięknie spakowali je maluchom w paczuszki i każdy ,,Krasnoludek”  wracał z piernikami do domu

 • Kiermasz świąteczny w przedszkolu

  Kiermasz świąteczny w przedszkolu
  12.12.2018

  DRODZY RODZICE!

   

  PRAGNĄC DOŁĄCZYĆ SIĘ DO AKCJI   „KOLĘDOWANIE DLA ZUZI”

  ORGANIZUJEMY W NASZYM PRZEDSZKOLU

  W PONIEDZIAŁEK  17  GRUDNIA 2018 R

   KIERMASZ ŚWIĄTECZNY .

   

  ZACHĘCAMY SERDECZNIE WSZYSTKICH RODZICÓW DO NABYCIA PRZYGOTOWANYCH PRZEZ NAS:

  - KARTEK ŚWIĄTECZNYCH

  - GALARETEK OWOCOWYCH

  - CIASTECZEK KORZENNYCH

  - MUFFINEK ORAZ INNYCH SMAKOŁYKÓW.

       ZEBRANE PIENIĄDZE W OZNAKOWANEJ PUSZCE  ZOSTANĄ PRZEKAZANE

    18 GRUDNIA DO URZĘDU MIASTA.

   

  DZIĘKUJEMY

   

  MIŁO JEST NAM POINFORMOWAĆ WSZYSTKICH DARCZYŃCÓW, ŻE PODCZAS KIERMASZU ŚWIĄTECZNEGO "KOLĘDOWANIE DLA ZUZI" ZEBRALIŚMY DO PUSZKI 895,92 zł.

   

  heartheartheartDZIĘKUJEMY heartheartheart

 • Razem pomóżmy Zuzi

  Razem pomóżmy Zuzi
  10.12.2018
 • ,,Zimowa opowieść "

  ,,Zimowa opowieść "
  07.12.2018

  Dziś w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie w wykonaniu aktorów  teatralnych pt:,,Zimowa opowieść”. Dzieci uważnie śledziły przygody chłopca Januszka, zajączka i wilka. Dowiedziały się co oznacza przyjaźń i pomoc innym, a także że zwierzęta potrzebują naszej pomocy, zwłaszcza zimą.

 • Zabawy z Mikołajem pod Ratuszem

  Zabawy z Mikołajem pod Ratuszem
  07.12.2018

  Dziś na Rynku Starego Miasta, odbywały się zabawy integracyjne dla dzieci z wszystkich głogowskich przedszkoli, w ramach obchodów  Dni Świętego Mikołaja Patrona Głogowa. To My dzieci z grupy ,,Biedronek" uczestniczyliśmy w spotkaniu z Prezydentem naszego miasta Rafaelem Rokaszewiczem oraz Mikołajem i elfami. Dzieci wesoło bawiły się z Mikołajem i jego pomocnikami, a także, brały udział w ciekawych animacjach przygotowanych dla nich. Na koniec cała grupa pięknie wyrecytowała Mikołajowi wierszyk pt. „Przez miasta i wioski”. Mikołaj był pod wrażeniem i my także .

 • Nasi laureaci w konkursie plastycznym

  Nasi laureaci w konkursie plastycznym
  06.12.2018

  Dzisiaj w Sali Rajców Ratusza, nastąpiło wręczenie nagród w Konkursie plastycznym pt: ,,Święty Mikołaj - patron rzemieślników". Konkurs pod patronatem Prezydenta Miasta Głogowa zorganizowała Parafia pw. ŚW. Mikołaja we współpracy z SP-7, SP- Aslan i ZSzE w Głogowie. Spośród kilkorga dzieci, których prace reprezentowały nasze przedszkole, dwoje zdobyło nagrody. Są to : Jakub K. z grupy ,,Biedronki" - zajął II miejsce i Oliwia W. z grupy ,,Miki i przyjaciele" zajęła III miejsce. Serdecznie gratulujemy laureatom. Prace naszych uczestników konkursu bedzie można zobaczyć w kaplicy Sw. Mikołaja od 8.12. - 21.12. 2018 r.

 • Spotkanie z Mikołajem

  Spotkanie z Mikołajem
  06.12.2018

  Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyły zabawy się Mikołajkowe pod hasłem ,, Mikołajkowy czas  oczekiwań pełnych radości”. Dzieci brały udział w konkursach, wspólnych zabawach w kole, śpiewie piosenek. Każda grupa przedstawiła krótki program o tematyce mikołajkowej. Zawitał do nas także bardzo miły i długo oczekiwany gość – św. Mikołaj. Dzieci przywitały naszego gościa bardzo gorąco i zaprosiły do wspólnej zabawy, która zakończyła się wręczeniem dzieciom prezentów. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia ze św. Mikołajem .

 • Mikołajkowy czas bajkowy

  Mikołajkowy czas bajkowy
  05.12.2018

   

    Z okazji Mikołajek w Bibliotece Publicznej co roku odbywa się cykl ,, Mikołajkowy czas Bajkowy ". W tym roku 5 grudnia grupa ,,Biedronki" została zaproszona do biblioteki. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki, wykonywały różne ciekawe zadania związane ze Świętami Bożego Narodzenia, oraz brały udział w zabawach muzyczno - ruchowych. Dzieci spotkały się także z zaproszonym gościem specjalnym panią Danutą Gross prezesem GUTW, która czytała dzieciom baję o tematyce świątecznej, a także opowiadała o swoich świętach. Następnie dzieci w bibliotece odwiedził Mikołaj i wręczył im prezenty. Dzieci zaprezentowały mu wierszyki i piosenki. Było świątecznie i bardzo wesoło. Wszyscy byli bardzo szczęśliwi i uradowani. Dzieci podziękowały zaproszonym gościom gromkim okrzykiem DZIĘKUJEMY !

 • Choineczko miła...

  Choineczko miła...
  04.12.2018

  Dzisiaj grupa ,,Kubusie Puchatki " ze swoimi paniami wspólnie ubierały choinke w sali. W tle słychac było już świąteczne piosenki dla dzieci. Każdy delikatnie wieszał bombki na choince. Błysnęły światełka, a długi łańcuch otulił świąteczne drzewko. Teraz z wielką radością czekamy na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

 • Andrzejkowo u Kubusiów Puchatków

  Andrzejkowo u Kubusiów Puchatków
  30.11.2018

  Dziś u ,,Kubusiów Puchatków " odbyła sie uroczystość, na którą zaprosili grupę ,,Krasnoludków". A z jakiej okazji ? Otóż Kubusie bawiły się we wróżby i czary. Oczywiście wszystko ,,z przymrużeniem oka". Dzieci poznały tradycje i zwyczaje obchodzenia Andrzejkowego święta. Były zabawy przy muzyce, każdy mógł zakręcić ,,magiczną" butelką a Pani opowiedziała o znaczeniu obrazka , który wskazała butelka. Nie zabrakło też ,,Marszu bucików" , który pierwszy wyjdzie z sali. Panie pokazały też ,,Lanie wosku" przez dziurkę od klucza, ale dzieci tylko oglądały powstałe figurki jako cienie na ścianie. Zabawy zakończył słodki poczęstunek.

Aktualności

Kontakt

 • Przedszkole Publiczne Nr 6 w Głogowie
  Przedszkole Publiczne Nr 6 w Głogowie, ul.Gustawa Morcinka 6
 • tel. fax 76/72-65-614
  tel. 76/72-65-615 - księgowość

Galeria zdjęć