Nawigacja

 

 

 • Wernisaż ,,Polska w oczach dziecka"

  Wernisaż ,,Polska w oczach dziecka"
  14.11.2018

  Od środy, 14 listopada w naszym przedszkolu  jest wyjątkowy wernisaż prac plastycznych, których autorami są dzieci. Wystawa zatytułowana jest "Polska w oczach dzieci" można ją podziwiać do 20 listopada. Jest to kontynuacja obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę.

  Celem wystawy jest rozwijanie możliwości artystycznych dziecka poprzez rozbudzanie zainteresowań sztuką, kształcenie umiejętności jej odbioru i tworzenie w zakresie własnej aktywności plastycznej.

 • Mały Art o Niepodległej 10.IX.2018 r
  10.11.2018

  Obchody 11 listopada, to właśnie nasz szacunek dla tych wielkich, często bezimiennych bohaterów, to nasz hołd składany w postaci pamięci czasu minionego.
  I taki hołd złożyły dziś dzieci z naszego przedszkola.


   

 • Tańczyliśmy Poloneza dla Niepodległej

  Tańczyliśmy Poloneza dla Niepodległej
  09.11.2018

  W samo południe, po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego wszystkie dzieci z naszego przedszkola zatańczyły dla Niepodległej taniec Polonez. Każda grupa wiekowa tańczyła własny układ, w zależności od możliwości i umiejętności. Wszyscy zatańczyli ,,chodzonego" z należną powagą . Może głogowscy tancerze pobili rekord .

 • Obchodzimy 100-lecie Odzyskania Niepodległości

  Obchodzimy 100-lecie Odzyskania Niepodległości

  Obchodzimy 100-lecie Odzyskania Niepodległości - Obrazek 1

 • Lekcja historii pt: ,,Polskie symbole narodowe "

  Lekcja historii pt: ,,Polskie symbole narodowe "
  08.11.2018

  Dzisiaj dzieci z grupy ,,Miki i przyjaciele" brały udział w lekcji historii w ,,Szkole zza płotem" SP-8. Tematem zajęć były ,,Polskie symbole narodowe". Dzieci oglądały na tablicy multimedialnej film o symbolach narodowych, a nastepnie wspólnie z uczniami ze szkoły, wykonały kotyliony w barwach narodowych.

  Przedszkolacy zwiedzili też szkołę, m.in. świetlicę, bibliotekę i salę lekcyjną .

 • Konkurs plastyczny ,,Polska moja ojczyzna, moja Niepodległa"

  Konkurs plastyczny ,,Polska moja ojczyzna, moja Niepodległa"
  06.11.2018

  Dziś w Przedszkolu Publicznym nr 9, odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom V edycji Konkursu Plastycznego ,, Polska moja ojczyzna- moja Niepodległa", który odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Głogowa. Z naszego przedszkola, w konkursie wzięło udział czworo dzieci. Byli to:

  - Mikaela S. z grupy ,,Biedronki" - wyróżnienie w kategorii dzieci 6-letnich,

  - Ismena B. z grupy ,,Elfy" - wyróżnienie w kategorii dzieci 5- letnich,

  - Łucja S. z grupy ,,Kubusie Puchatki" - I miejsce w kategorii dzieci 4- letnich,

  - Michał B. z grupy ,,Miki i przyjaciele" .

  Wszystkim dzieciom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Przedstawienie teatralne w bibliotece

  Przedstawienie teatralne w bibliotece
  24.10.2018

  Dnia 24 października dzieci 6-letnie z grupy ,,Miki i przyjaciele", obejrzały w Miejskiej Bibliotece Publicznej przedstawienie teatralne pt:,, Doktor Dzięcioł". Przedstawienie w wykonaniu aktorów z Teatru ,,DUET" z Krakowa wywołało wśród dzieci dużo radości. Dzieci brały czynny udział w teatrzyku, mogły wcielić się w różne role. Nie zabrakło też zabaw ruchowych przy muzyce. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę, na temat pożytecznej roli dziecioła w przyrodzie.

 • Teatrzyk w SP-6 w j. angielskim.

  Teatrzyk w SP-6 w j. angielskim.

  24 października dzieci z grupy Biedronek wzięły udział w przedstawieniu interaktywnym pt. „Let s go to the Zoo” w Szkole Podstawowej Nr 6. Przedszkolaki przyswajały słowa w języku angielskim, związane ze zwierzętami oraz czynnościami wykonywanymi przez te zwierzęta. Dzieci z zainteresowaniem oglądały teatrzyk, a na koniec aktywnie uczestniczyły w zabawach muzyczno – ruchowych w języku angielskim. 

 • Kodowanie - zabawy w PP-20

  Kodowanie - zabawy w PP-20

          W przedszkolu Publicznym Nr 20 trwa Europejski Tydzień Kodowania. Dnia 16.10.2018 r. dzieci

  z grupy „Biedronek”zostały zaproszone przez panią Karolinkę na zajęcia z kodowania. Dzieci chętnie

  i aktywnie pracowały na zajęciach, nauczyciel pełnił tylko rolę wspomagającą.  Zabawy odbywały się na macie Mistrzów Kodowania Junior. Ulubioną zabawą dzieci była zabawa „Kolor – kształt liścia” oraz zajęcia

  z wykorzystaniem robotów Blue - Bot  zabawa „Doprowadź kasztana, żołędzia do celu”. Oprócz tego dzieci:

  • zagrały w grę matematyczną „Dopełnij do 10”,
  • układały jesienne obrazki zgodnie ze strzałkami wskazanymi na macie,
  • układały obrazki w szeregi,
  • układały sudoku.

  Dzieci wróciły do swojego przedszkola bardzo zadowolone. Obiecały pani Karolinie, że jeszcze ją odwiedzą.

 • Pasowanie na przedszkolaka -16.10.2018r.

  Pasowanie na przedszkolaka -16.10.2018r.

  W naszym przedszkolu odbyła się uroczystość pasowania na Przedszkolaka. Dzieci śpiewały, tańczyły i mówiły wierszyki. Na zakończenie złożyły ślubowanie, że będą dzielnymi przedszkolakami. Pani dyrektor wszystkich pasowała na Przedszkolaka zaczarowaną kredką. każdy Przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom i czekoladę.

 • Fizyka w SP-8

  Fizyka w SP-8

  W ramach obchodow Dolnośląskich Dni Nauki dzieci z grupy "Miki i Przyjaciele" uczestniczyły w zajęciach z fizyki. Wykonywały slima. Produkty potrzebne do wykonania to; klej, pianka do golenia, barwnik, roztwór( zapobiega przyklejaniu się do rąk). Dzieci z pomocą starszych kolegów zajęły stanowiska do wykonania doświadczenia. Według instrukcji połączyły w kubkach wszystkie składniki do uzyskania slima. Dziękujemy!!!

 • Wycieczka do Boszkowa.

  Wycieczka do Boszkowa.

  Dzieci z 4 gstarszych grup pojechały na wycieczkę autokarową do Boszkowa do "Krainy smaków". Wycieczka miała charakter kulinarny. Dzieci poznały tajniki wypieku pizzy. Ponadto miały możliwość dekorowania deseru wykonanego przez pana cukiernika. Atrakcją wycieczki była zabawa w "Małpim gaju" oraz tańce i plasy przy muzyce.

 • Próbna ewakuacja w przedszkolu.

  Próbna ewakuacja w przedszkolu.

  W naszym przedszkolu odbyła się próbna ewakuacja. Przeprowadzona została bardzo sprawnie. Akcji przyglądali się strażacy, którzy po ewakuacji zaprezentowali naszym przedszkolakom wóz strażacki oraz sprzęt do gaszenia pożarów.

 • Konkurs logopedyczny - zajęliśmy II miejsce i zdobyliśmy wyróżnienia.

  Konkurs logopedyczny - zajęliśmy II miejsce i zdobyliśmy wyróżnienia.

  Dnia 11 października w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki w Głogowie odbył sie konkurs logopedyczny, którego organizatorem było I Licem Ogólnokształcące oraz Niepubliczne Przedszkole ,,Poziomka", ,,Domek na skraju" i ,,Ocean Edukacji Rybka".

  Celem konkursu było:

  - motywowanie uczniów i dzieci do dbałości o mowę ojczystą,

  - stworzenie uczniom i dzieciom możliwości zaprezentowania swoich umiejetności recytatorskich,

  W tym konkursie brały również udział dzieci z naszego przedszkola:

  - Laura M. z grupy "Miki i Przyjaciele" prezentowała wiersz pt: ,,Lisek"- zajęła II miejsce

  - Weronika N. z grupy ,,Biedronki " prezentowała wiersz pt: ,,Kawka" - zdobyła wyróżnienie,

  - Antoni Cz. z grupy ,, Elfy" prezentowała wiersz pt: ,,Huczek" - zdobył wyróżnienie.

 • Sesja zdjęciowa

  Sesja zdjęciowa

  09 i 10 października 2018 roku, dzieci ze wszystkich grup zostały zaproszone do udziału w sesji zdjęciowej . Sesja odbyła się w Parku Leśnym, w pobliżu SP-  7 - dla grup starszych oraz na placu przedszkolnym dla grup młodszych. Dzieci pozowały do zdjęcia grupowego, a następnie wybierały sobie kolegów i koleżanki, z którymi chciały mieć pamiątkowe zdjęcie. Wymyślone przez nasze pociechy pozy,  wzbudzały wiele radości i uśmiechu nawet na twarzach fotografów. Sesja zdjęciowa była okazją do odwiedzenia parku, zauważenia zmian w przyrodzie związanych z nastaniem jesieni. Zachęcamy Rodziców do kontynuacji tych jesiennych wypraw do parku. A może dzieci pochwalą się w przedszkolu zdjęciami z rodzinnych wycieczek?

 • Projekt edukacyjny.

  Projekt edukacyjny.

  SERDECZNIE DZIĘKUJEMY RODZICOM ORAZ DZIECIOM ZA WŁĄCZENIE SIĘ W PROJEKT „100 NAJPIĘKKNIEJSZYCH POLSKICH SŁÓW NA 100 LAT NIEPODLEGŁEJ POLSKI.”

  GRATULUJEMY ORYGINALNYCH POMYSŁÓW I AKTYWNEGO UCZESTNICTWA  W TYCH DZIAŁANIACH.

  SĄDZIMY, IŻ NAWET NAJMŁODSI POLACY MOGĄ WŁĄCZYC SIĘ W UCZCZENIE TYCH WAŻNYCH WYDARZEŃ Z HISTORII OJCZYZNY.

 • Zabawy z językiem angielskim w SP-8 - 10.10.2018r.

  Zabawy z językiem angielskim w SP-8 - 10.10.2018r.

  Dnia 10.10.2018r. dzieci z grupy "Biedronki" brały udział w zabawach z językiem angielskim. Dzieci przedstawiały się, bawiły sie w zabawę "Ciepło-zimno"  szukając ukrytej maskotki, nazywały kolory i cyfry, zapamiętywały obrazki z cyframi i układały je w odpowiedniej kolejności. Dziękujemy!!!

 • Spotkanie z Panią fryzjerką.

  Spotkanie z Panią fryzjerką.

  Dnia 08.10.2018r. do naszego przedszkoa zawitał gość - Pani fryzjerka. Spotkanie odbylo sie w grupie "Krasnoludki: i "Kubusie Puchatki. Fryzjerka - Pani Daria opowiedziała dzieciom o swojej pracy, pokazała rownież swoje akcesoria fryzjerskie. Na koniec zademonstrowała różne uczesania dla dziewczynek. Dziękujemy!!!

Aktualności

Kontakt

 • Przedszkole Publiczne Nr 6 w Głogowie
  Przedszkole Publiczne Nr 6 w Głogowie, ul.Gustawa Morcinka 6
 • tel. fax 76/72-65-614
  tel. 76/72-65-615 - księgowość

Galeria zdjęć