16 czerwca sześciolatki z naszego przedszkola wzięły udział w wyjątkowym wydarzeniu. Na głogowskim Rynku dzieci z przedszkoli zaprezentowały narodowy taniec Polonez. Występ odbył się w radosnej atmosferze i zgromadził wielu mieszkańców i gości. Nasi wychowankowie z wielkim zaangażowaniem i dumą uczestniczyli w tym przedsięwzięciu, pięknie prezentując swoje umiejętności. Było to niesamowite przeżycie, które dostarczyło wszystkim wielu wzruszeń i pozytywnych emocji.
W czwartek 12.06 na boisku przy Szkole Podstawowej nr 6, odbyła się XXVII Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa zorganizowana przez Przedszkole Publiczne nr 7. Dzieci brały udział w następujących kategoriach: rzut do celu, bieg na odległość, skok w dal, a także zwinne podawanie sobie piłki nad głowami. W tym roku naszymi reprezentantami była grupa “Elfy”. Dziękujemy dzieciom za wspaniałą sportową postawę.
W Naszym przedszkolu odbyły się warsztaty gry na bębnach djembe, pełne energii zajęcia rytmiczno-muzyczne dla przedszkolaków. Dzieci odkrywały brzmienie afrykańskich bębnów, poznawały podstawy gry i wspólnie tworzyły rytmy, rozwijając słuch, koncentrację oraz koordynację ruchową. To była świetna zabawa połączona z nauką!
Dnia 11 czerwca grupa 6-latków oficjalnie zakończyła rok szkolny. Z tej okazji Elfy wraz z paniami wybrały się na pyszne lody do cukierni „Meryk”. Był to miły sposób na uczczenie wspólnie spędzonych lat, pełnych nauki, zabawy i niezapomnianych chwil. Był to słodki akcent na zakończenie przedszkolnych przygód.
W słoneczny dzień dzieci z grupy „Kubusie Puchatki” wybrały się na pyszną lodową wycieczkę. Dzieci z radością degustowały swoje ulubione smaki lodów, a wspólne wyjście było doskonałą okazją do integracji i spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Uśmiechy na twarzach dzieci potwierdziły, że była to wyjątkowa i bardzo udana wyprawa.
Uroczyste zakończenie przedszkola przez nasze sześciolatki było pełne wzruszeń, radości i dumy. Dzieci zaprezentowały piękne występy artystyczne – recytowały wiersze śpiewały piosenki oraz tańczyły, pokazując swoje talenty i umiejętności zdobyte przez lata pobytu w przedszkolu. Nie zbrakło serdecznych podziękowań dla rodziców i nauczycieli oraz życzeń powodzenia na nowym etapie edukacyjnej drogi. Był to wyjątkowy dzień, który na długo pozostanie w pamięci dzieci, rodziców i pracowników przedszkola.