Witamy na stronie Przedszkola Publicznego Nr 6 w Głogowie

• Rekrutacja wakacyjna

Informujemy, że wnioski o przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny

w Przedszkolu Publicznym Nr 6 na miesiąc LIPIEC 2024r.

można składać

od dnia 1.04.2024r. do dnia 15.04.2024r.

Informacja dotycząca zapisów dzieci:

- rodzic składa Kartę Zapisu, jeżeli dziecko uczęszczało do placówki prowadzonej przez Gminę Miejską Głogów w roku szkolnym 2023/2024,

- rodzic składa Kartę Zapisu TYLKO do przedszkola, do którego chce zapisać dziecko na dyżur wakacyjny w roku szkolnym 2023/2024,

- zadeklarowanemu w Karcie Zapisu dziecku na okres wakacyjny, może zostać wskazana inna placówka przedszkolna znajdująca się na terenie Gminy Miejskiej Głogów,

• Jesteśmy na Facebooku
    05.04.2024

Drodzy rodzice zapraszamy na naszą stronę facebookową pod nazwą - Przedszkole Publiczne nr 6 w Głogowie. Zachęcamy do zaobserwowania i polubienia fanpage`u. Będziemy relacjonować przedszkolne wydarzenia oraz zachęcać do wspólnej aktywności w życiu przedszkola. Link znajdziecie państwo na dole.

Do zobaczenia :)

• Robot myszka programowanie i kodowanie w krasnoludkach
    23.04.2024

Dziś po raz pierwszy nasze krasnoludki rozpoczęły przygodę z programowaniem poszczególnych ruchów i posunięć uroczej myszki. Zdobywały praktyczne doświadczenie w zakresie podstawowego kodowania i programowania. Gra w kodowanie robotów zamienia kodowanie w zabawną praktyczną aktywność analogową dla dzieci. Mysz należało tak zaprogramować, aby pokonała trasę z labiryntem i tunelami w celu zdobycia sera, na jej grzbiecie znajdują się kolorowe przyciski, które należy wybrać kolejno zgodnie z zaplanowaną trasą . Maluchy były bardzo zainteresowane nową grą oraz czerpały z niej wiele radości. Dlatego na pewno będziemy często się nią bawić.

• Spotkanie z alpakami
    19.04.2024

19 kwietnia w naszym przedszkolu po raz pierwszy odbyły się zajęcia edukacyjne z przyjaznymi alpakami. Dzięki uprzejmości pani Karoliny Horbulewicz przedszkolaki miały okazję poznać różnice między alpakami a lamami, a także dowiedzieć się skąd pochodzą, w jakim celu są hodowane i jak należy o nie dbać. Nauczyć się szacunku i empatii dla żywych stworzeń. Podczas zajęć z alpakoterapii dzieci mogły pogłaskać, przytulić i nakarmić zwierzęta. Z radością karmiły alpaki marchewkami, przytulały, czesały je a także pozowały do zdjęć. Milutkie i przyjazne alpaki sprawiły naszym przedszkolakom ogromną radość. Serdecznie dziękujemy za spotkanie !

• Dogoterapia w grupie Kubusie
    05.04.2024

W ostatnim czasie odwiedził nas ponownie pies Luna tym razem w grupie Kubusiów. Dzieci podczas zajęć miały okazję poznać czworonożnego przyjaciela, dowiedziały się m.in. jak prawidłowo podejść do psa, jak go głaskać i jak z nim się bawić. Dzięki dogoterapii dzieci mają okazję do kontaktu z psami terapeutycznymi i do wykonania różnych zadań i ćwiczeń, które mają na celu rozwijanie różnych umiejętności.